شفیعی در گفت و گو با شهر خبر داد: رفع مشکل ترافیک با بومی‌سازی تجارب جهانی
20 اسفند 1401
شفیعی در گفت و گو با شهر خبر داد:  رفع مشکل ترافیک با بومی‌سازی تجارب جهانی

مدیرعامل سازمان حمل‌و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در کنفرانس مهندسی حمل‌ونقل و ترافیک ۷۴۰ مقاله دریافت شد.  همچنین ۶۰ پنل تخصصی و ۶ نشست جانبی نیز برگزار شد.

مجتبی شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر گفت: طی روزهای 15 و 16 اسفندماه، نوزدهمین ‌کنفرانس مهندسی حمل‌ونقل و ترافیک با حضور ۲۵۰۰ نفر از متخصصین حوزه ترافیک با نگاه مدیریت شهری برگزار شد.

شفیعی عنوان کرد: هدف از برگزاری این کنفرانس استفاده از نظرات تخصصی در حوزه اجرایی و تجارب جهانی در زمینه مدیریت شهری و ترافیک است چرا که باید مستمرا از آخرین دستاوردهای تحقیقاتی استفاده کنیم.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران با بیان اینکه معضل ترافیک امروز مهمترین دغدغه شهروندی در کلانشهرهای دنیاست، افزود: برخی شهرها با توسعه حمل‌ونقل عمومی و استفاده از حمل‌ونقل پاک مانند دوچرخه‌سواری و هوشمندسازی به نحوی شهر را برای زیست انسان مناسب کردند.

وی با ذکر این نکته که وقت زیادی از مردم در ترافیک تلف می‌شود و ما باید سعی کنیم از آخرین ابتکارات ملی و جهانی برای حل این معضل استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: در این کنفرانس ۷۴۰ مقاله دریافت و ۶۰ پنل تخصصی برگزار شد. همچنین ۶ نشست جانبی در حاشیه کنفرانس برگزار شد.

شفیعی گفت: امیدوار هستیم نتایج این تحقیقات باعث شود بخشی از مشکلات ترافیک کاهش پیدا کند. همچنین، به دنبال بین‌المللی بودن این کنفرانس تعدادی از مقالات از کشورهای مختلف دنیا ارسال شده بود. دو صاحب نظر به صورت حضوری و تعدادی به شکل برخط در نشست‌ها همراه ما بودند.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران در پایان گفت: امیدواریم تا با محلی کردن تجارب خارجی بخشی از مشکلات ترافیکی در سطح کلانشهر تهران را حل کنیم.